Partnerské příspěvky

A-Z ROUTER Smart je nejpokročilejší regulace pro fotovoltaické elektrárny

A-Z ROUTER Smart je nejpokročilejší regulace pro fotovoltaické elektrárny

V dnešní době je povědomí o významu obnovitelných zdrojů energie na vzestupu. S narůstajícími obavami o životní prostředí a neustále se zvyšujícími náklady na tradiční fosilní paliva, se stále více domácností obrací k ekologičtějším a ekonomicky výhodnějším alternativám.

Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak snížit závislost na neudržitelných zdrojích a současně šetřit peníze, je investice do fotovoltaických elektráren přímo na rodinných domech.

Fotovoltaické elektrárny nejenže umožňují domácnostem vyrábět svou vlastní čistou energii přímo ze slunce, ale také nabízejí celou řadu dalších výhod. S fotovoltaikou lze úspěšně šetřit i za ohřev vody. Pokud máte bojler, můžete využít chytré regulace A-Z ROUTER Smart. A to není vše.

Tip: Dotační program Nová zelená úsporám od února 2024 zvýhodňuje fotovoltaické systémy s akumulací nejen do baterie, ale i do ohřevu vody. Bonus 10 000 Kč k dotaci získáte, pokud si necháte nainstalovat zařízení k řízení akumulace energie do ohřevu vody v bojleru.

Chytrá domácnost s A-Z ROUTER Smart

Co si představujete pod pojmem chytrá domácnost? V době, kdy se neustále řeší cena energií, pojem chytrá domácnost jednoznačně představuje schopnost efektivně řídit energetické toky v domácnosti a využívat co možná nejhospodárněji obnovitelné zdroje energie. Jak na to?

Pořiďte si fotovoltaickou elektrárnu s baterií a využívejte pro svou domácnost elektřinu vyrobenou z fotovoltaiky. Je to prosté, dnes i levné a návratnost může být klidně okolo 7 let. Pak “vyděláváte”.

Ale co s energií, kterou elektrárna vyrobí, ale domácnost nespotřebuje? Jednoduše ji uskladníte v bateriovém úložišti. A když už máte baterii nabitou, A-Z ROUTER Smart dokáže energii směřovat k ohřevu vody v bojleru. Využíváte tak energii z fotovoltaiky opravdu na maximum. Součástí tohoto promyšleného řešení, které nabízí A-Z ROUTER Smart, jsou také detailní a přehledné statistiky, díky kterým můžete optimalizovat své chování, abyste maximalizovali spotřebu v době, kdy je to pro vás nejvýhodnější.

Elektromobilita je budoucnost. I vaše auto může jezdit na “sluneční energii”

Akumulací do baterie nebo do bojleru to nemusí skončit. Pokud máte elektromobil nebo v blízké době plánujete jeho koupi, logickým krokem je pořízení také dobíjecí stanice. A zde to začíná být zajímavé. V momentě, kdy vaše fotovoltaika vyrábí dostatek energie a vaše akumulační prvky jsou naplněny, můžete další vyrobenou energii směřovat k dobíjení elektromobilu. Můžete tak jezdit opravdu v podstatě jen na sluneční energii.

Fotovoltaická elektrárna v kombinaci s regulací A-Z ROUTER Smart představuje rovnou celý cloudový ekosystém řízení, se kterým lze prostřednictvím aplikace sledovat v reálném čase okamžitou výrobu, spotřebu i případné dokupování energie ze sítě (a to včetně aktuální ceny). Zároveň můžete ovládat, kam energii směřovat!

Chcete preferovat ohřev vody v bojleru a nabít si baterii ze sítě, je-li zrovna nákup energie ze sítě laciný? Není problém, nastavení je otázka několika kliků! Nebo chcete raději směřovat maximum energie k nabíjení svého elektromobilu prostřednictvím chytré nabíječky rovněž od A-Z TRADERS? Opět žádný problém. Cloudový ekosystém perfektně komunikuje se všemi zařízeními, které patří do rodiny A-Z TRADERS. Svou domácnost tak můžete mít opravdu pod drobnohledem. A úspory uvidíte okamžitě.

Budoucnost je tady. Chytrá domácnost s fotovoltaikou a propojenými řídícími systémy jako je A-Z Router SMART, je na dosah dnes už pro každého.

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!

Autor článku

Tento článek byl napsán ve spolupráci s partnerem a jedná se o komerční obsah. Chcete také inzerovat na našem portálu? Ozvěte se nám: https://www.efotovoltaika.cz/kontakt-inzerce/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 24 = 32

Partneři