Partnerské příspěvky

GoodWe: Nový firmware posouvá střídače na novou úroveň efektivity

GoodWe: Nový firmware posouvá střídače na novou úroveň efektivity

Vysoká poptávka v loňském roce přilákala na český trh nové značky fotovoltaických komponentů. Trh v Česku a na Slovensku se stal méně přehledný. Konkurenci zaznamenala i jednička na trhu mezi střídači GoodWe.

Avšak díky nejnovějším inovacím a upgradu firmwaru, který byl realizován ve spolupráci se společností BayWa r.e., GoodWe i nadále upevňuje popředí zájmu zákazníků. Technické výhody jsou s novým firmwarem neoddiskutovatelné.

Tento zásadní upgrade zahrnuje nový firmware, který poskytuje řadu nových a vylepšených funkcí. Mezi tyto vlastnosti patří schopnost střídače 10 kW modelu (GoodWe 10K-ET Plus) bez problému zvládnout přetížení až na 125 % na AC straně, což znamená, že do jedné fáze dokáže dodat až 4,1 kW výkonu. Dokonce i 8kW verze zvládne dodat do jedné fáze až 4,1 kW, což představuje přetížení až 150 %.

Co to znamená pro koncového zákazníka? Při spuštění většího spotřebiče na jedné fázi, bude možné díky tomuto přetížení tuto fázi podpořit, aniž by bylo nutné odebírat energii z distribuční sítě, což je pro majitele fotovoltaické elektrárny se střídačem GoodWe jednoznačně dobrá zpráva.

Změny, které přináší nová verze firmware DSP 11 a ARM 27 pro měniče GoodWe ET Plus series 8 a 10 kW, jsou obzvláště pozoruhodné. Díky tomuto jedinečnému firmwaru se krom schopnosti dodat výkon do jedné fáze až 4,1 kW se také zrychlil reakční čas regulace na 3 sekundy!

U střídačů platí, že čím rychleji dokáží reagovat na vzniklou zátěž, tím efektivnější bude využívání vlastní energie v domě a snižování odběru ze sítě.

Jednou z nejlepších zpráv pro stávající zákazníky GoodWe je, že tento upgrade nebude omezen pouze na nové střídače. Firmware bude nahrán zdarma i do starších měničů zakoupených od 1. 1. 2022.

Není pochyb o tom, že tento zásadní upgrade pro střídače GoodWe posouvá laťku výš. Nejen že zlepšuje výkon a funkčnost, ale také zvyšuje hodnotu pro zákazníky tím, že jim nabízí vyšší kvalitu za nižší cenu. 

Dalším významným krokem je nabídka kompletního řešení GoodWe Eco Smart Home. Pod tímto názvem GoodWe nabízí střídače, baterie a nabíječku pro elektromobily. Na střídače řady ET Plus do 10kW včetně v kombinaci s bateriemi Lynx Home F se nově vztahuje prodloužená záruka 10 let.

S touto inovací je jasné, že GoodWe stále posouvá technologie ve fotovoltaice na novou úroveň a upevňuje pozici lídra na trhu.

Proč je GoodWe nejlepší volba?

Značka GoodWe je číslo jedna na trhu už 7 let – Společnost GoodWe vytvořila a jako první dodala na náš trh třífázový asymetrický hybridní střídač pracující s vysokonapěťovými bateriemi.

Technická podpora v českém jazyce – BayWa r.e. je oficiální distributor pro značku GoodWe se sklady v České republice. Pro instalační firmy poskytuje technickou podporu společně s vlastním servisním a vývojovým střediskem.

Vysoká kompatibilita – Produkty značky GoodWe jsou vysoce kompatibilní s bateriemi různých značek. Takže se instalační firma nemusí bát výpadku jednoho dodavatele baterií.

Výstupní kontakt pro spínání zátěže – Střídače řady ET plus mají již zabudovaný spínací programovatelný kontakt, který dokáže sepnout například bojler nebo další zátěž při přetoku energie do sítě.

Monitoring zdarma od společnosti BayWa r.e., který díky speciálním algoritmům dokáže odhalit chyby v instalaci a zajistit bezporuchový provoz elektrárny.

Vývoj a testování pod kontrolou – Tým technické podpory BayWa r.e. se podílí přímo na vývoji, aby technologie GoodWe odpovídala regulacím českého a slovenského trhu. Například, aby byl střídač správně nastaven pro fázový způsob měření.

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!

7 comments

    1. Dobrý den, střídač je upgradován zákazníkům, jejichž zařízení pochází z distribuce společnosti BayWa. Podle sériového čísla to lze ověřit na stránkách https://www.portal-fve.cz/sn. Tzn. pokud Vám elektrárnu instalovala firma, jejíž produkty jsou distribuovány prostřednictvím společnosti BayWa, pak dle sériového čísla můžete provést ověření a zjistit, zda i Vy můžete upgrade získat.

    1. FW je oficiální od GoodWe a je vytvořený ve spolupráci se společností BayWa. Prozatím není dostupný ve volných aktualizacích přes Bluetooth modul. Verze FW je 11 11 27.

  1. super věc, posouvat technické limity jen změnou SW. Ale nechápu, proč by to mělo být jen pro střídače prodané letos. Co ty prodané dříve? Je to aspoň dostupné za nějaký „manipulační“ poplatek?

  2. Je tento FW dostupný i střídač řady ET v non-plus verzi? Mam střídač co prošel Vaším distribučním kanálem ( oveřeno SN ), jakým způsobem mohu požádat o aktualizaci?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

24 − = 21

Partneři