Energetika

Německá jaderná elektrárna hlásí poruchu. Je částečný návrat k jádru v Německu v ohrožení?

Německá jaderná elektrárna hlásí poruchu. Je částečný návrat k jádru v Německu v ohrožení?
Foto: Shutterstock

Provozovatel německé jaderné elektrárny Isar 2 informoval německý resort životního prostředí o úniku v místě, který neohrozil bezpečnost, ale mohl by zkomplikovat vládní zimní energetický plán, uvedlo ministerstvo. Zprávu přinesla agentura Reuters.

Pokud má elektrárna fungovat po 31. prosinci, je potřeba týdenní opravné období, během kterého by se provoz zastavil, dodalo v ministerstvo.

Isar 2, který se nachází v jižním Bavorsku, měl být na konci roku odstaven z provozu v rámci německého plánu na postupné vyřazení jaderné energie.

Konflikt na Ukrajině a následný propad dovozu energií z Ruska však vyvolaly změnu politiky, kdy vláda nyní plánuje ponechat dvě ze tří zbývajících jaderných elektráren v pohotovosti do příštího roku.

Ministerstvo životního prostředí uvedlo, že jak ono, tak ministerstvo hospodářství „zkoumají novou situaci a její důsledky pro návrh a realizaci rezervy“.

PreussenElektra, dceřiná společnost E.ON a provozovatel Isar 2, uvedla, že reaktor by mohl podle ministerstva životního prostředí pokračovat v provozu až do plánovaného data odstavení.

Týdenní odstávka by však byla nutná v říjnu, pokud by elektrárna měla fungovat i po konci letošního roku.

Zdroje

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!

Autor článku

Internetový publicista. Zajímám se o energetiku, dotační programy v Česku a také o obnovitelné zdroje energie, ve kterých vidím obrovskou budoucnost pro naše lidstvo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

53 − 46 =

Partneři