Elektromobilita

Pohádka o elektromobilech je u konce? Automobilka Tesla začíná propouštět

Pohádka o elektromobilech je u konce? Automobilka Tesla začíná propouštět
Foto: Unsplash

Svět fungující na kolech elektromobilů zní skvěle. Bezemisní provoz vozidel dokáže uspořit obrovské množství emisí CO2 a tím přispívá k čistšímu ovzduší. Elektromobilita má bezesporu také pozitivní vliv i na globální oteplování způsobené mimo jiné skleníkovými plyny. Jenže nyní přicházejí znepokojivé zprávy od značky Tesla.

Americký výrobce elektromobil Tesla totiž snižuje počet pracovních míst ve své gigafactory u Berlína a to o rovných 400, což odpovídá zhruba třem procentům tamní pracovní síly. Toto rozhodnutí bylo zveřejněno agenturou DPA. Důvodem propouštění je nedostatečný zájem o elektromobily po celém světě! Společnost následně oznámila, že propustí 2 688 zaměstnanců v Austinu, kde má své sídlo a hlavní výrobní závod.

Podle agentury Bloomberg měla Tesla na konci minulého roku v Austinu zaměstnáno více než 22 000 lidí. V tamní továrně se vyrábějí modely Y a Cybertruck, propouštění začne už 14. června.

V Německu se společnost snaží propouštěnímu vyhnout a plánuje pro zaměstnance „dobrovolnický program“. Již probíhají jednání se zaměstnaneckou radou. Minulý týden oznámila firma, že neprodlouží smlouvy 300 dočasně zaměstnaným pracovníkům v Grünheide.

Celosvětově pro Teslu pracuje 140 000 lidí. Společnost dříve oznámila, že sníží své stavy o deset procent.

Ministr hospodářství spolkové země Braniborsko Jörg Steinbach vyjádřil litost nad ohlášeným snížením počtu pracovních míst ve společnosti Tesla v Grünheide, avšak vítá, že se tak bude dít s rozumem.

„Současná situace na trhu s elektromobily představuje výzvu i pro společnost Tesla,“ uvedla firma. „Vždy jsme se snažili vyrábět co nejefektivněji,“ dodala.

V jediné evropské továrně Tesly, kde se elektromobily vyrábějí od března 2022, pracuje více než 12 000 lidí. Zpráva o propouštění v Německu přišla před zveřejněním firemních hospodářských výsledků za první čtvrtletí, které se očekávají po skončení obchodování na americké burze. Investoři se podle agentury Reuters připravují na nejnižší hrubou ziskovou marži skupiny za více než šest let.

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!

Autor článku

Internetový publicista. Zajímám se o energetiku, dotační programy v Česku a také o obnovitelné zdroje energie, ve kterých vidím obrovskou budoucnost pro naše lidstvo.

1 comment

  1. Bezemisní provoz vozidel dokáže uspořit obrovské množství emisí CO2 a tím přispívá k čistšímu ovzduší. Elektromobilita má bezesporu také pozitivní vliv i na globální oteplování způsobené mimo jiné skleníkovými plyny. – ANI JEDNO Z TĚCHTO TVRZENÍ NENÍ PRAVDIVÉ, a nikdo se nad tím nepozastaví!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

87 − = 79

Partneři