Fotovoltaika ve světě

IKEA začíná prodávat solární panely

IKEA začíná prodávat solární panely
Foto: Depositphotos

Švédský obchodní řetězec plánuje v rámci podpory udržitelných zdrojů zařadit do své nabídky letos na podzim solární panely. Pro tento revoluční krok se rozhodla americká divize společnosti IKEA, a to ve spolupráci s kalifornskou firmou SunPower, která se zabývá prodejem a instalací fotovoltaiky.

Řada nových solárních produktů pro domácnosti ponese název “Home Solar” a je určena primárně pro zákazníky z řad členů věrnostního programu IKEA. Produkty mají lidem umožnit vytvářet a skladovat solární energii a žít udržitelněji. O novince informoval server CNN.

„Jsme nadšení z toho, že IKEA pomáhá svým zákazníkům žít udržitelnější život přímo v jejich domovech. Jsme rovněž hrdí, že spolupracujeme se společností SunPower, abychom služby solární energetiky v USA rozšířili a umožnili našim zákazníkům činit individuální rozhodnutí zaměřená na snížení jejich celkové uhlíkové stopy,“ uvedl v tiskové zprávě Javier Quiñones, výkonný ředitel a šéf pro udržitelnost v IKEA U.S.

„Uvedení produktové řady IKEA Home Solar umožní více lidem převzít větší kontrolu nad svými energetickými potřebami. Naším cílem je v budoucnu nabízet službu čisté energie i na dalších pobočkách IKEA,“ řekl.

Zavedení solárních produktů je nejnovější ekologickou iniciativou společnosti IKEA, angažuje se ale i jinými způsoby. Například začátkem tohoto roku společnost oznámila, že od zákazníků bude odkupovat zpět použitý nábytek IKEA, aby se mohl dále využít.

Dle oficiálního webu se možnost nákupu solárních panelů připravuje i pro evropský trh včetně Česka. Přesný termín ale zatím není znám.

Zdroje

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!

Autor článku

Absolventka Mendelovy univerzity v Brně, která se zabývá udržitelnými vztahy mezi lidmi a jejich životním prostředím. “Věřím, že moderní technologie jsou perspektivnější, jakmile respektují základní přírodní zákony a snaží se fungovat v souladu s prostředím, místo aby vyžadovaly násilné zásahy do krajiny a působily ekologické škody.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

− 5 = 5

Partneři