Nezařazené

Mikrovětrná turbína ve tvaru stromu se solárními panely. Hodí se do parku ve vašem městě?

Mikrovětrná turbína ve tvaru stromu se solárními panely. Hodí se do parku ve vašem městě?
Foto: Aeroleaf

Energetická společnost New World Wind vyvíjí technologii Aeroleaf Hybrid, mikrovětrnou turbínu ve tvaru stromu, jejíž listy jsou vlastně malé větrné turbíny. U paty každého listu se nacházejí solární panely, které zachycují sluneční světlo a umožňují Aeroleaf Hybrid produkovat konzistentní energii ve dvou režimech.

Na podzim roku 2023 New World Wind představil svůj první Aeroleaf Hybrid v Birminghamu ve Velké Británii. Jeho větrná turbína ve tvaru stromu stojí na kopci a jeho listy se neustále otáčejí, aby zachytily vzduch, zatímco solární panely absorbují sluneční světlo přímo pod listy. V září 2023 se New World Wind spojil s muzeem vědy Tom Tits Experiment ve švédském Södertälje, aby zasadil svůj Aeroleaf Hybrid na jejich pozemek, čímž umožnil, aby jedno z největších vědeckých center ve Švédsku bylo poháněno zelenou elektřinou.

Větrná turbína ve tvaru stromu se solárními panely na listech

New World Wind pro design Aeroleaf Hybrid čerpá inspiraci z přírody. Na rozdíl od tradičních větrných turbín a solárních panelů může tento energetický generátor ve tvaru stromu dobře zapadnout do zeleného a městského prostředí. Může pak vypadat, jako by byl původně zasazen a vyrostl přímo na daném místě.

Typ stromové větrné turbíny se solárními panely, který bude nainstalován, záleží jen a pouze na potřebách spotřebitele. Lze ji upravovat do více tvarů, přidávat „větve“ a celkově si strom upravovat. Stromová turbína může být vhodná také pro firmy a velké komunity, díky svému velkému množství rotujících listů pro větrnou energii. Její barvy lze také změnit, od kmenů a větví až po barvy listů. Může být vybavena LED lampami, takže slouží i jako lampový sloup, a dokonce je vybavena nabíjecí stanicí pro nabíjení elektrických vozidel nebo USB porty, aby si lidé mohli sednout pod umělý stromový větrný generátor a nabít svou elektroniku.

Foto: Aeroleaf

Technicky New World Wind říká, že Aeroleaf Hybrid je patentovaná mikrovětrná turbína složená z dvojitého listovitého rotoru s vertikální osou a synchronního mikrogenerátoru. Každopádně se jedná o velmi zajímavé využití designu a prostoru.

Chtěli byste takový strom i ve vašem městě?

Zdroj: designboom.com/technology/aeroleaf-hybrid-new-world-wind-turbine-tree-solar-panels-green-energy-11-14-2023/

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!

Autor článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

− 6 = 1

Partneři