Fotovoltaika

Odborný portál Refsite vydal žebříček nejlépe hodnocených firem na fotovoltaiku v Česku

Odborný portál Refsite vydal žebříček nejlépe hodnocených firem na fotovoltaiku v Česku
Foto: Shutterstock

Odborný portál Refsite.cz vydal žebříček nejlépe hodnocených firem v oblasti montáží fotovoltaiky, tepelných čerpadel (realizační firmy a výrobní firmy) a rekuperace. Chystáte-li se investovat do některé z těchto oblastí, určitě neuděláte chybu, když si necháte zpracovat nabídku od nejlépe hodnocených firem v oboru.

Žebříček nejlépe hodnocených firem vypadá

Na první příčce se umístila společnost SEFY Czech Republic s.r.o., následuje S-Power Energies s.r.o. a na třetí příčce je Acetex s.r.o.

Jak rozeznat kvalitní firmu?

Řešíte fotovoltaiku pro svůj dům? Investice to není malá, takže obezřetnost je jistě na místě.

Při samotném výběru instalační firmy radíme zjistit si zásadní fakta o instalační firmě. Důležitá je určitě historie a reference. Žebříček Refsite jistě napoví, ale podobně napoví i recenze z dalších serverů.

Samotná cenová nabídka, kterou od instalační firmy dostanete, by měla reálně vycházet z vašich potřeb a informací o nemovitosti, jako jsou:

  • roční spotřeba elektřiny
  • způsob vytápění
  • způsob ohřevu vody
  • počet osob žijící v domácnosti
  • počet bytových jednotek (má zpravidla vliv na počet běžných spotřebičů v domácnosti)
  • atypické spotřebiče (bazén, klimatizace, sauna, vířivka, elektromobil)
  • plánované spotřebiče.

S těmito informacemi by kvalifikovaný obchodní zástupce, který s vámi řeší nabídku na fotovoltaickou elektrárnu, měl kalkulovat. Pokud tomu tak není, zbystřete! Něco není v pořádku.

O Refsite

Odborný portál Refsite je známý svým bojem proti „energošmejdům“. V minulosti byli představitelé portálu několikrát hosty v pořadu Černé ovce České televize, kde upozorňovali na nekalé praktiky firem instalující fotovoltaické elektrárny nebo tepelná čerpadla. I díky tomu se portálu podařilo získat značnou publicitu i kredibilitu mezi odbornou veřejností i běžnými spotřebiteli.

Díky ověřenému hodnocení firem reálnými zákazníky a klienty se nemůže stát, že by server publikoval zfalšované a vymyšlené reference. To z portálu Refsite dělá skutečně objektivní server poskytující veřejnosti důvěryhodné recenze, které mají daleko vyšší vypovídající hodnotu, než recenze z portálů, jako jsou firmy.cz, google nebo facebook, kde k ověřování recenzí nedochází.

Zdroje

  • https://sluzby.refsite.info/statistics

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!

Autor článku

Internetový publicista. Zajímám se o energetiku, dotační programy v Česku a také o obnovitelné zdroje energie, ve kterých vidím obrovskou budoucnost pro naše lidstvo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

42 − = 39

Partneři